В обласному центрі Волинської області місті Луцьку 12 жовтня невідомі особи зчинили напад і завдали тілесних ушкоджень кандидату у депутати до Луцької міської ради по 28-му округу Сергію Вірному "Громадянська позиція".

Проявом кримінального втручання у виборчий процес є застосування насильства й погроз, що перешкоджають вільному формуванню та вільному волевиявленню виборця і прямо заборонені законом (частина 3 статті 6 Закону). За такі порушення передбачена кримінальна відповідальність у вигляді обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк (частина 2 статті 157 Кримінального кодексу України).

Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності – карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років (частина 1 статті 345-1 ).