Спостерігачі ОПОРИ на кількох виборчих дільницях у Коломиї виявили друковані матеріали з ознаками агітації та символікою політичної партії Народний Рух України.

Спостерігачі склали акт про це порушення на дільниці №261010 та повідомили правоохоронні органи. Скаргу на дії дільничної виборчої комісії представники ОПОРИ подадуть до Коломийської міської виборчої комісії.

Закон регламентує час, який відводиться кандидатам і партіям на проведення агітації – з моменту прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів і до 24 години останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених строків є порушенням (частина 2 статті 54 Закону).

Крім того, зафіксований матеріал з ознаками агітації порушує обмеження, які встановлює п.5 ч. 9 стаття 60 Закону «Про місцеві вибори» щодо заборони розміщення агітаційних матеріалів у приміщеннях і на будівлях органів влади тощо. Зважаючи на це, і на те, що виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, зафіксований нами факт ми також розцінюємо як порушення цієї норми», -- прокоментував Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА.