На сайті Житомирських районних новин «Сільське життя» 21 жовтня опублікована стаття «Валерій Івановський: Місцевим громадам потрібні депутати, які можуть захистити їх інтереси в районі та області».

«Головний герой» публікації – Валерій Івановський – головний редактор сайту і водночас кандидат в депутати Житомирської районної ради від Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут і соціальний захист народу». Спочатку в статті Івановського представлено як борця з корупцією, бюрократією, за права громад і простих людей, а також нагадали, що він балотується в депутати районної ради. Далі подано його біографічну довідку і замітку про допомогу школі у вирішенні питання з підключення до мережі Інтернет і  придбанні нового роутера. В подальшому інформація подається у вигляді інтерв’ю з Валерієм Івановським, в якому головний редактор свого сайту в першу чергу в негативному ракурсі згадує своїх конкурентів: Тетяну Парфентієву («БПП «Солідарність»), Бориса Гущина («Аграрна партія України»), Володимира Оржехівського (ВО «Батьківщина»). Далі слідують обіцянки, що потрібно зробити для людей, до чого довели «шоколадники», аргументи проти Західної Європи і США і т.д.

Дана публікація, до речі із символікою вищезгаданої партії, подається як звичайна новина, хоча має всі ознаки політичної реклами. Тому в даному випадку вбачається можливість порушення відразу декількох вимог Закону України «Про місцеві вибори»:

  • ч. 8 ст. 60 – «усі матеріали передвиборної агітації повинні бути означені як такі»;
  • ч. 7 ст. 60 – «засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах, не обумовлених угодами, укладеними відповідно до вимог Закону, забороняється агітувати за або не голосувати за кандидатів чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу»;
  • ч. 4 ст. 13 – «усі ЗМІ незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках тощо».

 http://silske.org/glavnaya/1016-valeriy-vanovskiy-miscevim-gromadam-potribni-deputati-yaki-mozhut-zahistiti-yiyi-interesi-v-rayoni-ta-oblasti.html

Відповідно до ч. 1 статті 212-9 КУпАП України порушення передбаченого законом порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням друкованих, електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації або надання переваги в інформаційних телерадіопередачах чи друкованих засобах масової інформації, в продукції інформаційного агентства будь-якому кандидату, політичній партії (блоку), їх передвиборним програмам власниками, посадовими чи службовими особами, творчими працівниками засобів масової інформації, інформаційних агентств тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.