У газеті "Древлянський край" міста Коростень, Житомирської області, спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано матеріал з ознаками агітації кандидата на посаду міського голови Юрія Рудченка "Народної партії" від імені голови Коростенської спілки воїнів-афганців Ситника Олександра. Матеріал містив інформацію про добрі вчинки кандидата, заклик голосувати за кандидата, однак не був відділений від інших матеріалів у газеті та не був помічений, як політична реклама.

 

 

Політична реклама, яка поширюється в ЗМІ має бути відокремлена від інших інформаційних матеріалів і означена як така. Законом заборонено  розміщувати політичну рекламу в одному блоці з комерційною чи соціальною рекламою, а також переривати передачі передвиборних програм місцевих організацій партій, кандидатів рекламою товарів, робіт, послуг, іншими повідомленнями (пункт 1 частини 9 статті 60 Закону).

Засобам масової інформації, їх посадовим та службовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, укладеними з партіями чи кандидатами, забороняється агітувати голосувати за або не голосувати за кандидатів чи поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених Законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу. Авторам і ведучим телерадіопередач, які є кандидатами, під час виборчого процесу також забороняється у своїх телерадіопередачах вести передвиборну агітацію (частина 7 статті 60 Закону).