Громадський спостерігач ОПОРИ Максим Данильченко зафіксував в день голосування розповсюдження невідомими особами агітаційних листівок, направлених на дискредитацію кандидата на посаду міського голови Сєвєродонецька, діючого міського голови Валентина Казакова. 

В агітках написано, що діючий міський голова, коли обіймав посаду директора підприємства "АЗОТ", сприяв його занепаду та розікрав матеріальні цінності, які належали цьому підприємству.

Агітаційні листівки розповсюджувались біля зупинок громадського транспорту на проспекту Радяський. Особи, що розклеювали та поширювали дані листівки, відмовились повідомити, кого саме вони представляють, та негайно залишили місце розповсюдження, коли їх почали фотографувати.

Наголошуємо, що відповідно до ч 2 ст. 54 Закону України "Про місцеві вибори" передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

А згідно з статтею 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 грн.) і на посадових осіб - від п`ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також в законі "Про місцеві вибори" чітко вказано, що передвиборна агітація може відбуватись як за, так і проти кандидата, кандидатів, політичних партій. А, відповідно ч. 6 ст. 54 Закону, передвиборна агітація здійснюється "за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється."

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що частиною 5 статті 60 Закону України "Про місцеві вибори" забороняється розповсюдження завідомо недостовірних даних про кандидата, політичну партію чи її місцеву організацію, які є суб’єктом  виборчого процесу.