Спостерігачами ОПОРИ зафіксовано факт підкупу виборців. 19 жовтня невідомими особами в приміщенні "Льодового палацу" у місті Сєвєродонецьку була організована зустріч з виборцями. Під час зустрічі виборці отримували агітаційні матеріали політичної партії "Наш край" та давали усну змову проголосувати на місцевих виборах за політичну партію "Наш край" та кандидата у депутати Сєвєродонецької міської ради Сергія Шахова. Після зустрічі виборцям обіцяли по 100 грн. Деякі отримували ці гроші відразу, деяким приносили ці кошти додому. Такі заходи також проводяться в кафе "Ксанада" та палаці культури "Будівників".

Пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права (прямий і непрямий підкуп) – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Ці ж дії  вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії, кандидатом або його довіреною особою на виборах, представником політичної партії чи місцевої організації політичної партії у виборчій комісії, уповноваженою особою політичної партії чи місцевої організації політичної партії, офіційним спостерігачем на виборах – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років (частини 2-4 статті  160 Кримінального кодексу України).

Кримінальну відповідальність за підкуп (прямий і непрямий) несуть також і самі виборців, які погоджуються на отримання неправомірної вигоди в обмін на голос. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу, незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування – караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.