Декілька разів поспіль починаючи з 30 вересня Олександр Коновал, голова Харківської обласної виборчої комісії, категорично, подекуди у грубій формі, відмовив офіційним спостерігачам ОПОРИ та кореспондентам видання "Точка Опори" у праві ознайомитися з документованою інформацією про перебіг реєстрації кандидатів у депутати Харківської обласної ради.

30 вересня кореспонденти видання "Точка Опори" Олена Пивовар та Вадим Мухамедієв звернулися до голови Харківської обласної виборчої комісії  Олександра Коновала з проханням ознайомитися з поданнями місцевих організацій партій на реєстрацію кандидатів у депутати Харківської обласної ради, які надійшли до виборчкому протягом дня. На це Олександр Коновал відповів кореспондентам, що триває робочий процес, комісія обробляє списки, і щоб кореспонденти його не злили. За його словами, кореспонденти мають дочекатися офіційного оприлюднення інформації або зробити запит й протягом 10 днів отримати відповідь.

1 жовтня зранку з цим самим проханням до голови Харківського облвиборчкому звернулася офіційний спостерігач від Громадянської мережі ОПОРА Олена Українець, на що Олександр Коновал відреагував тим, що закрився у власному кабінеті. Перед цим він декілька разів сказав, що нікому ніякої інформації давати не буде, бо так, за його словами, ми заважаємо йому та витрачаємо його час.

Вже увечері Олександр Коновал стосовно спостерігачів та кореспондентів видання ОПОРИ поводився агресивно, застосовував образливі форми звернень, у грубій формі виганяв з приміщення виборчої комісії відразу по закінченню засідань, не сприймаючи усні звернення, вимагав офіційні запити в письмовій формі для отримання інформації.

Варто зазначити, що частково необхідну інформацію оприлюднили на стенді 2 жовтня (наступного дня після засідання). Але у цих документи були відсутні додатки, тобто власне  інформація про кандидатів. Згодом  цього ж дня  Постанови були опубліковані на сайті Харківської обласної державної адміністрації. Але, коли кореспондент "Точки Опори" виявила неточність -   відсутність додатку до постанови про реєстрацію кандидатів від ВО "Свобода", члени виборчої комісії, до яких зверталися представники ОПОРИ, відмовлялися адавати будь-яку інформацію.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про місцеві вибори" висування та реєстрація кандидатів є одним з етапів виборчого процесу, який базується на засадах публічності і відкритості. Стаття 13 частина 4 Закону зобов’язує виборчі комісії надавати представникам ЗМІ інформацію щодо ходу підготовки і проведення місцевих виборів. Частина 2 статті 25 Закону України "Про інформацію" говорить, що  журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб`єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством.

Крім того, офіційні спостерігачі від громадської організації є суб`єктами виборчого процесу й відповідно до статті 66 частини 9 мають всі права, що забезпечують проведення місцевих виборів публічно та відкрито. Харківська обласна виборча комісія зареєструвала Постановою № 65 від 30 вересня 2015 року Олену Українець та Ольгу Рябуху як офіційних спостерігачів від Громадянської мережі ОПОРА.

На цей час журналіст видання "Точка Опори" подала заяву до міліції стосовно дій, що, на її думку, перешкоджають законній професійній діяльності журналістів (норма, передбачена статтею 171 Кримінального кодексу України). 4 жовтня в міліції відмовили у відкритті кримінального провадження, зазначивши, що підставою було б побиття журналіста, однак розглядають можливість кваліфікувати ситуацію як адміністративне правопорушення, відповідно до статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка стосується неправомірної відмова в наданні інформації.