3 жовтня офіційний спостерігач ОПОРИ Анастасія Костюченко звернулася до голови Нововодолазької РВК Харківської області Олени Карась з проханням ознайомитися з постановами про затвердження кандидатів у депутати районної ради по ТВО Нововодолазького району від місцевих організацій партій та додатками до них. На дану вимогу Олена Карась відповіла відмовою.

Відповідно до частини 15 статті 27 Закону України "Про місцеві вибори" усі рішення виборчої комісії мають вивішуватися на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення не пізніше ранку наступного дня після дня його прийняття та доводитися до відома суб`єктів виборчого процесу, яких воно стосується. Засідання Нововодолазької РВК відбулося 1 жовтня, але 2 жовтня на стенді офіційні матеріалі оприлюднені не були.

Відповідно до статті 11 Закону, висування та реєстрація кандидатів є одним з етапів виборчого процесу, що здійснюється на засадах публічності і відкритості. Частина 4 статті 13 даного Закону зобов’язує виборчі комісії в межах їх повноважень та компетенції надавати представникам засобів масової інформації дані щодо ходу підготовки і проведення місцевих виборів.

На чергове прохання офіційного спостерігача ОПОРИ надати їй можливість ознайомитися із виборчою документацію Олена Карась викликала представників Нововодолазького районного відділу міліції Харківської області. В своїй заяві до них голова комісії вказала про порушення з боку офіційного спостерігача, а саме втручання в роботу виборчої комісії, яке заважає здійсненню повноважень.

В свою чергу, працівниками Нововодолазького районного відділу міліції була прийнята заява від офіційного спостерігача ОПОРИ про перешкоджання законній діяльності та зареєстрована у Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події від 03 жовтня 2015 року під № 2896.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що офіційні спостерігачі від громадської організації є суб`єктами виборчого процесу. Частина 9 статті 66 Закону закріплює їхні права. Нововодолазька РВК Харківської області Постановою від 24 вересня 2015 року № 16 зареєструвала Анастасію Костюченко як офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації Громадянська мережа "ОПОРА.