У Дніпопетровську на виборчій дільниці № 121392 у Ленінському районі (вул. Будьонного, 54) члени комісій перешкоджають роботі спостерігачів. 

Позаду столів, за якими працюють члени виборчої комісії, розміщені лави. Через них спостерігачі не мають змоги контролювати дії комісії. Спостерігач ОПОРИ звернулась до секретаря ДВК № 121392 Світлани Віщенко з проханням прибирати їх. Секретар комісії надала відмову, мотивуючи браком часу.

Згідно ст. 66, ч. 9 Закону України "Про місцеві вибори" офіційний спостерігач від громадської організації має право: "Перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично"

Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб`єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, - відповідно до ч. 2 статті 157 КК України караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.