На дільниці №631217 (вул.Луначарського, 53, м.Харків) спостерігача ОПОРИ видалили з дільниці.  Мотивують тим, що спостерігач заважає роботі.

Спостерігач підходила до членів на таку відстань, щоб було видно позначки в бюлетенях. Голова ДВК ж наказав спостерігачу не підходити до членів комісії ближче ніж на 2 метри. Комісією складена постанова про видалення.

Спостерігач намагається зареєструватися на засідання як кореспондент "Точки Опори", але її не реєструють, посилаючись на ч. 16  ст. 77 Закону України "Про місцеві вибори" , де говориться, що після виходу з приміщення  для голосування останнього виборця приміщення зачиняється. За сприяння працівників правоохоронних органів кореспондент "Точки Опори" повернувся на засідання.

Окремим підтипом порушень є не допуск, незаконне позбавлення права присутності офіційного спостерігача, журналіста на засідання виборчої комісії чи в приміщенні виборчої дільниці. Офіційним спостерігачам від громадських організацій, іноземних держав міжнародних організацій, партій, кандидатів, а також представникам ЗМІ законом забезпечено право присутності на засіданні виборчої комісії, у приміщенні виборчої дільниці (пункти 3,5,6 частини 9 статті 27 Закону). Офіційний спостерігач від громадської організації має право перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично; бути присутнім на засіданнях дільничних та територіальних виборчих комісій, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановленні підсумків голосування (пункти 1,3,6 частини 9 статті 66 Закону). Перешкоджання діяльності офіційного спостерігача чи іншого суб`єкта виборчого процесу при виконанні ними своїх повноважень караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк (частина 1 статті 157 Кримінального кодексу України).