Спостерігач ОПОРИ зафіксувала факт використання військовослужбовців для агітації у Вишгороді: солдати роздавали людям чай і куліш під час свята організованого кандидатом на посаду міського голови Валерієм Виговським від "Української партії честі, боротьби з корупцією та організовано злочинністю".

За словами бійців, вони - строковики із військової частини №3027, що базується в селі Нові Петрівці (Київська область), возять їх на такі акції ледь не щодня і щоразу від різних партій чи кандидатів.

На агітації бійці були одягнені у військову форму, а куліш роздавали із бідонів, якими зазвичай користуються військові. Нагадуємо, що в Нових Петрівцях розташована військова частина Національної гвардії України. Артем Шевченко, прес-секретар МВС України, коментуючи цей факт Громадянській мережі ОПОРА сказав "звернутися до обласного МВС, можливо, вони володіють інформацією по таких дрібних порушеннях в регіонах". Натомість у відділі зв’язків МВС у Київській області зазначили, що такий факт не зареєстрований як порушення, тому інформації наразі немає.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує кандидатам про неможливість участі військовослужбовців в передвиборчій агітації, адже це може трактуватися як порушення п.4 ч.1 ст. 60 Закону України "Про місцеві вибори": "Участь у передвиборній агітації забороняється:  військовослужбовцям, крім випадків, коли відповідна особа є кандидатом".   

Громадянська мережа ОПОРА також наголошує на неможливості використання адміністративного ресурси, адже такі накази солдати виконують лише із дозволу владних осіб. Про це йдеться в частині 2, статті 60 Закону України "Про місцеві вибори".