У м. Бердичеві (Житомирської області) на виборчій дільниці №181226, офіційному спостерігачу від ОПОРИ було відмовлено у видачі протоколу. А саме: голова комісії стверджував, що якщо спостерігач самостійно заповнить бланк протоколу, то тоді йому його підпишуть та закріплять печеткою. У іншому випадку спостерігач залишиться без копії протоколу, оскільки членам комісії ніколи писати дані документи.

Дані дії можуть розглядатись, як такі, що порушують:

-частину 13 статті 27 ЗУ Про місцеві вибори: "Виборча комісія складає акти та протоколи. Акт комісії засвідчує певний факт або певну подію, виявлені і визнані комісією. Протокол комісії встановлює підсумки певних дій, виконаних комісією. Акти i протоколи виборчої комісії за формами, затвердженими Центральною виборчою комісією, складаються у випадках та у кiлькостi примiрникiв, встановлених цим Законом. Акт або протокол комісії підписується всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою виборчої комісії. Перший примірник акта чи протоколу мають право підписати присутні на засіданні кандидати, зареєстровані для участі у відповідних виборах, їх довірені особи, офіційні спостерігачі. Копія акта чи протоколу надається суб’єкту виборчого процесу відповідних виборів на його вимогу."

- пункт 10 частини 9 статті 66 ЗУ "Про місцеві вибори": "Офіційний спостерігач від громадської організації має право: ...отримувати копії протоколів про передачу виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів виборців і встановлення підсумків голосування та інших документів у випадках, передбачених цим Законом..."

За дії даного характеру передбачена відповідальність статею 212-17 КУпАП. Після складання акту про порушення та звернення до правоохоронних органів за номером 102, даний конфлікт було улагоджено та надано копії протоколів.